Prečo ma prehliadač automaticky presmeruje na HTTPS?

Bezpečnosť je u nás prvoradá. Celý webový portál www.smsbox.sk je zabezpečený SSL certifikátom, aby nemohlo dôjsť k úniku citlivých osobných údajov alebo obsahu prenášaných správ. Podobný spôsob ochrany používajú banky pri internet bankingu. Naviac aj samotné texty SMS sú u nás v databáze zašifrované, keďže môžu obsahovať dôverné informácie. 


Je platnosť kreditu časovo obmedzená ako u operátorov?

Nie, platnosť kreditu je časovo neobmedzená, môžete ho využiť kedykoľvek až do jeho vyčerpania. Rovnako si môžete kredit kedykoľvek podľa potreby navýšiť. V nastaveniach profilu Nastavenia si môžete aktivovať funkciu "Upozornenie na zostatok kreditu" a náš systém Vás včas upozorní, keď zostatok Vášho kreditu klesne pod Vami stanovenú hranicu.


Ako zistím aktuálnu výšku kreditu?

Po prihlásení kliknite na tlačidlo so znakom  Znak EUR a okrem aktuálnej výšky kreditu si môžete pozrieť aj prehľad posledných 350 odoslaných správ. Na rozdiel od iných mobilných operátorov u nás Vám ihneď povieme aktuálny stav kreditu bez akéhokoľvek časového oneskorenia.


Akým spôsobom si môžem zakúpiť kredit?

Po prihlásení kliknite na tlačidlo Nákup kreditu "Nákup kreditu", zadajte sumu, ktorú chcete zakúpiť a odošlite objednávku. Systém Vám automaticky vygeneruje predfaktúru, ktorú môžete zaplatiť bezhotovostným prevodom zo svojho účtu. Po pripísaní úhrady na náš bankový účet Vám automaticky navýšime zostatok kreditu o zakúpenú sumu a vygenerujeme platný daňový doklad (faktúru).

Zaplatiť možete aj online cez platobnú bránu
. Objednávka je takto vybavená rýchlo - o Vašej platbe sa dozvieme ihneď a zakúpený kredit môžete využívať už pár sekúnd po zaplatení.


Čo je to API?

API je aplikačné programové rozhranie, pomocou ktorého môžete jednoducho integrovať naše služby do Vášho informačného systému. Inak povedané, prepojíte si Váš systém / aplikáciu / web stránku s našou bránou a môžete zasielať veľké množstvo SMS úplne automatizovane.

V súčasnej dobe API podporuje pripojenie pomocou webovej služby HTTP SOAP a HTTP POST. Pre PHP programátorov je k dispozícii kompletná knižnica funkcií, ktoré zapuzdrujú volanie webovej služby. Intenzívne pracujeme na ďalších rozhraniach. V prípade, že potrebujete používať špecifické rozhranie pre Váš systém, dajte nám o tom vedieť, radi Vám ho pripravíme na mieru.


Je používanie API bezpečné?

Áno, je maximálne bezpečné. Bezpečnosť prenášaných dát je u nás prvoradá. Celá komunikácia prebieha cez protokol HTTPS, je šifrovaná protokolom SSL a v priebehu prenosu nemôže nikto tieto dáta prečítať a zneužiť. Podobný spôsob ochrany používajú banky pri internet bankingu.

Naviac každá správa posielaná cez API musí byť podpísaná vygenerovaným podpisom, ktorý je jedinečný v celom systéme. Nepodpísané, alebo nesprávne podpísané správy nie sú spracované. Týmto mechanizmom chránime Váš kredit pred zneužitím. Samozrejme, pridelený identifikátor a príslušný podpis musíte uchovávať v tajnosti pred cudzími osobami.

Naviac aj samotné texty SMS sú u nás v databáze zašifrované, keďže môžu obsahovať dôverné informácie. 


Čo je to FLASH SMS?

FLASH SMS je typ správy, ktorá sa po prijatí hneď zobrazí na displeji mobilného telefónu. Samozrejme, konkrétny spôsob zobrazenia sa môže mierne líšiť od konkrétneho typu telefónu. Za odoslanie FLASH SMS si neúčtujeme žiadne poplatky naviac, cena je rovnaká ako pri klasických SMS.


Je možné odosielať SMS s diakritikou?

Nie, náš systém automaticky odstráni diakritiku (mäkčene a dĺžne), čím šetríme Vaše peniaze a vy môžete využiť naplno 160 znakov správy.


Je možné odoslať odrazu veľké množstvo SMS?

Áno, náš systém je navrhnutý na odosielanie veľkého množstva správ. Na tento účel použite API a správy môžete posielať plne automatizovane.


Potrebujem pravidelne odosielať veľa SMS v dávkach. Je ich možné odlíšit?

Áno, samozrejme. Na tento účel slúžia kampane, ktoré si môžete zadefinovať v nastaveniach profilu Nastavenia a podľa potreby ich použivať pri odosielaní veľkého množstva SMS cez API. Priradená kampaň sa samozrejme zobrazuje v Prehľade odoslaných SMS. A nielen to, kampaň môžete použiť aj ako parameter pri generovaní prehľadov. Takto si pre každú kampaň dokážete vygenerovať samostatný prehľad a Vaše náklady budete mať pod kontrolou a maximálne prehľadne spracované.


Stránka 1 2